Serie A - stilling og kampprogram

Stilling, kampprogram, resultater og topscorerliste: alt om Serie A.

Data opdateret:

Stillingen i Serie A

#HoldKVUT+/-P
1Inter98101525
2Lazio98101525
3Roma96301521
4Como9621920
5AC Milan9531718
6Napoli9423614
7Frosinone8422414
8Juventus9423114
9Torino9414013
10Cagliari9414-513
11Bologna9324011
12Atalanta8314-110
13Genoa9315-510
14Lecce8305-59
15Sassuolo9225-88
16Monza9216-67
17Udinese9126-95
18Parma9126-105
19Fiorentina8116-104
20Venezia9108-133

Ofte stillede spørgsmål

Hvem fører Serie A?

Inter fører lige nu stillingen i Serie A med 25 point. Tabellen bliver opdateret løbende på ScorePlus.

Hvem er topscorer i Serie A?

Gustavo Varela fører lige nu topscorerlisten i Serie A. Se hele topscorerlisten på ScorePlus.

Hvor kan jeg se kampprogram og resultater for Serie A?

ScorePlus holder kampprogram, livescore, resultater og stilling for Serie A opdateret efter hver runde.

Deltagende hold

Topscorere

Kampe i turneringen